اجرایی، محمدحسین

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
اجرایی، محمدحسین
نام اجرایی، محمدحسین
نام‌های دیگر
نام پدر
متولد 1352 ش
محل تولد لامرد فارس
رحلت
اساتید
برخی آثار
کد مؤلف AUTHORCODE9468AUTHORCODE

محمدحسين اجرايى در سال 1352 در شهرستان لامرد فارس متولد شد.

کسب علم و دانش

وى پس از اتمام دروس كلاسيك در سال 1368 وارد حوزه علميه قم گرديد.

ايشان سال 1378 در دروس خارج فقه و اصول اساتيد عالى حوزه علميه و مراجع معظم شركت نمود. در اين مرحله از محضر اساتيد حوزه از جمله حضرات آيات مكارم شيرازى، فاضل لنكرانى، سبحانى، شبيرى زنجانى، وحيد خراسانى، جوادى آملى، آملى لاريجانى، هادوى تهرانى و مروى در زمينه‌هاى فقه، اصول و تفسير استفاده نمود.

وى جهت تبليغ به مناطق مختلف كشور (از جمله تهران، ايرانشهر، زابل، كرج، زنجان، بوشهر، بابل، خرم آباد، رامسر، لامرد، لار، فيروزآباد، سروستان، مهر و...) با هدف ترویج معارف دينى سفر نمود.

در سال 1382 در مركز تخصصى امامت و مهدویت به تحصيل مشغول شده و زمينه‌هاى علوم حديث و تاريخ و به ویژه مباحث مربوط به امام عصر(عج) را فراگرفت.

در سال 1381 اولين کتاب خود را با عنوان «بهترين روش حفظ قرآن كريم» (با مقدمه آيت‌الله مكارم شيرازى) به رشته تحرير درآورده و پس از آن چند کتاب ديگر در زمينه‌هاى فقهى، تاريخى و اعتقادى تألیف نمود. جديدترين کتاب خود را با عنوان «داستان زندگى و ازدواج ام‌كلثوم و بررسى اسناد آن» به رشته تحرير درآورد كه مورد تشویق و لطف حضرات مراجع و مخصوصا مقام معظم رهبرى قرار گرفت.

ايشان در سال 1384 موسسه فرهنگى هنرى اسوه نخبگان را با هدف حمايت و پشتيبانى علمى و فرهنگى نخبگان دانش‌آموز در استان قم تاسيس كرد. هدف اين موسسه، تقویت نخبگان در 5 موضوع اعتقادات (عمومى و تخصصى)، اخلاق، احكام، مفاهيم قرآن و مباحث سياسى اجتماعى (ولايت فقيه، غرب‌شناسى، صهيونيست‌شناسى، حجاب و...) و حوزه مباحث كاربردى مانند وبلاگ‌نویسى و آشنايى با اختراعات و ابتكارات مى‌باشد.

ايشان در سال 1387 به عنوان عضو هيئت مديره اتحاديه تشكل‌هاى قرآنى كشور برگزيده و مسئوليت اتحاديه تشكل‌هاى منطقه‌اى مركز كشور (استان‌هاى قم، سمنان و مركزى) را عهده‌دار گرديد.

وى در موضوعات مختلف علمى، فرهنگى و پژوهشى با مراكز متعددى همچون: حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، جامعه الزهرا(س)، مركز تخصصى مهدویت(ع)، دفتر تبليغات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى، وزارت كشور و... ارتباط و تعامل داشت.

آثار

ديگر آثار وى عبارتند از:

  1. رمز موفقيت حافظان خردسال
  2. آشنايى با نرم‌افزار تفاسير شيعه و ترجمه‌هاى فارسی قرآن (مقاله)
  3. مقدمات و عوامل شروع حفظ قرآن.


منبع

برگرفته از پايگاه انديشوران حوزه.


وابسته‌ها