بحث کاربر:A-esmaili@noornet.net

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو


  • باقی زاده: سلام مقالات زیر را ملاحظه فرمایید:

الكواكب الدرية؛ شرح منظومة الألفية= درباره ندارد.

مسند الإمام الجواد أبي‌جعفر محمد بن علي الرضا عليهماالسلام= درباره ندارد.

اسماعیل، علی‌سعید= مقاله ای ناقص و بدون استناد

خزانه دارلو، محمدعلی= مقاله ناقص است.

مناقب أهل‌البيت عليهم‌السلام= درباره ندارد.

ناجی، محمدیوسف= بدون استناد- مقاله ناقص

نایینی اصفهانی، ابوالقاسم= مقاله ناقص و بدون استناد

حيوة القلوب= به دلیل اهمیت فراوان این کتاب علامه مجلسی و از طرفی به دلیل این که اصل این کتاب پنج جلدی است و درباره موجود در ویکی نور تنها به بخش جلد پنجم این کتاب که مبحث امام شناسی است، پرداخته است. لازم است با رویکردی جدید، برای همه جلد های این کتاب شریف درباره نوشته شود.


سلام علیکم

با توجه به این که مقاله ای با عنوان حائری طهرانی، عباس‌ (کد 4729) جدیدا به دستم رسیده، و با مقاله طهرانی، عباس( کد10492) در ویکی نور مشابهتهای فراوانی دارد، لطفا این دو مقاله مورد ارزیابی قرار گیرد.

از طرف دیگر در ارتباط با مقالاتی که دوستان در ارتباط با ناشران می نویسند، با وجود تذکرات فراوان هنوز اشکالات فراوانی دیده می شود، برای نمونه مقاله


بنياد نهج البلاغه در ویکی نور را ببینید. خواهشمند است در ارتباط با انتشارات به پایگاه نور مگز ارجاع ندهید، از اطاله کلام بپرهیزید. مثلا در همین مقاله آوردن عبارت(نهج‎ البلاغه، سرچشمه‎ای است جوشان و مواج از معارف الهی که نه‎تنها راهبر و هادی‎ یک‎ نسل‎ و یا یک قرن است، بلکه راهبر تمامی نسل‎ها و همه قرون و اعصار است. این کتاب شریف‎، تجلی‎گاه دوستی، معرفت، عشق، منشور حکمرانی، ترازوی عدالت، سرچشمه شور و حماسه، معدن‎ حکمت و پرورش، محراب عبادت‎ و سمبل‎ و نمونه فصاحت و بلاغت است؛ لیکن با تمام این عظمت و بلندمرتبگی، سال‎ها و بلکه قرن‎های متمادی در جامعه مسلمانان ناشناخته بود و نیز کارهایی هم که روی این کتاب انجام شده است، هرچند‎ متعدد است، ولیکن پراکنده و غیر مکفی است. درحالی‎که برای درک درست و ترویج حقیقی آن می‎بایست کاری گروهی و انسجام یافته انجام شود...) جز پر کردن صفحه فایده ای ندارد. بسیار مطلوب است دوستان در مورد انتشاراتی ها نیم نگاهی به پایگاه ویکی شیعه بیندازند.

کد اتوماسیون :دوانی، محمد بن اسعد 11851 به نظرم اشتباه است . در نتیجه همه وابسته های آن که کلی وقت هم گرفت، باید غلط باشد. (البته این اشکال مربوط به آقای قربانی است.).کد صحیح باید 746 باشد. چون دیدم هیچ یک از کتابهای وابسته ربطی به این نویسنده ندارد.

با تشکر فراوان

با سلام ابن قدامه از نویسندگان معروف در نزد اهل سنت است ولی زندگی نامه او را نیاورده ایم. ابن قدامه، عبد الله بن احمد

سلام علیکم درباره کتاب المحجة البيضاء في تهذيب الإحياء اثر ملا فیض کاشانی با توجه به اهمیتش نیاز به بازنویسی مجدد دارد.

سلام منظورت این که گفتی اتوماسیون ها یا کدها را تغییر دادی، کدام کتاب بود؟ من فقط در مورد نویسنده ملائی علمداری، حسین دیدم کدش را تغییر داده ، اما ویرایشهای درستی هم کرده بود، کد را دوباره نوشتم. قرار نیست همه کاربرانمان را بخاطر کدها از دست بدهیم. راهش حذف کاربر نیست، اگر برای آقایان فنی کدها اهمیت دارد باید راهکار دیگر بیندیشند، تا کسی نتواند آن بخش را تغییر دهد.

سلام عليكم شما فرمودید بی جهت نباید تایید کرد؟ مراد شما کدام مورد است؟ بنده به نظرم هیچ موردی را بی توجه تایید نکردم. شما مشکلی می بینید به صورت عینی بگید، کلی گویی نکنید.

سلام پدیدآور ابن قطان مراکشی، حسن بن علی در ویکی نور آمده که به نظر بنده این نام گذاری غلط است. چون نام ایشان ابن قَطّان، ابوالحسن على بن محمد بن عبدالملك كُتامى حمیرى فاسى است نه حسن بن علی. این عنوان غلط از متا دیتا آمده که به نظر اشتباه است.

سلام مجدد احسنت به شما صحیح می فرمایید. البته کلا در انتساب کتاب نظم الجمان به ابوالحسن على بن محمد بن قطان مؤلف نظم الجمان هم محل تردید و نظر بین علما است.

با سلام و احترام فراوان مقاله كتاب أربعة كتب إسماعيلية نیاز به بازنویسی بر طبق ضوابط ویکی نور دارد.

سلام غمخانه فاطمه زهرا علیهاالسلام: ترجمه بیت الاحزان : نیاز به باز نویسی دارد.


سلام و احترام فراوان مقاله رضوی کشمیری، محمدحسین بن علی‌نقی با کد 5944 کاملا باید باز نویسی شود، چون مقاله نوشته شده درباره این فرد نیست. البته این از مقالات قدیمی است.