بحث کاربر:A-esmaili@noornet.net

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
  • باقی زاده: مقاله : ابن ابی‌المکارم، محمد ناقص است لطفااصلاح گردد.

اسماعیلی: اصلاح شد.

  • باقی زاده: با سلام و احترام

با توجه به صحبتهای امروز صبح در مقاله ابن ابی‌العز، علی بن علی = عصر باز به این مقاله نگاه کردم، به نظرم می رسد عنوان مقاله باید به ابن ابی العز، محمد بن علی تغییر یابد. چون نویسنده الریاض الندیه علی شرح العقیده الطحاویه = ابن ابی العز، علی بن علی است اما نویسنده شرح العقيدة الطحاوية = ابن ابی العز محمد بن علی است که کد مولفش 1828 است.

اسماعیلی: اصلاح شد.

  • باقی زاده: ابن ابی‌زرع، علی بن عبدالله - مقاله ناقص و بدون منبع است.

اسماعیلی: اصلاح و مستند شد.

  • باقی زاده: سلام مقالات زیر را ملاحظه فرمایید:

الكواكب الدرية؛ شرح منظومة الألفية= درباره ندارد.

مسند الإمام الجواد أبي‌جعفر محمد بن علي الرضا عليهماالسلام= درباره ندارد.

اسماعیل، علی‌سعید= مقاله ای ناقص و بدون استناد

خزانه دارلو، محمدعلی= مقاله ناقص است.

مناقب أهل‌البيت عليهم‌السلام= درباره ندارد.

ناجی، محمدیوسف= بدون استناد- مقاله ناقص

نایینی اصفهانی، ابوالقاسم= مقاله ناقص و بدون استناد

حيوة القلوب= به دلیل اهمیت فراوان این کتاب علامه مجلسی و از طرفی به دلیل این که اصل این کتاب پنج جلدی است و درباره موجود در ویکی نور تنها به بخش جلد پنجم این کتاب که مبحث امام شناسی است، پرداخته است. لازم است با رویکردی جدید، برای همه جلد های این کتاب شریف درباره نوشته شود.


سلام علیکم

با توجه به این که مقاله ای با عنوان حائری طهرانی، عباس‌ (کد 4729) جدیدا به دستم رسیده، و با مقاله طهرانی، عباس( کد10492) در ویکی نور مشابهتهای فراوانی دارد، لطفا این دو مقاله مورد ارزیابی قرار گیرد.

از طرف دیگر در ارتباط با مقالاتی که دوستان در ارتباط با ناشران می نویسند، با وجود تذکرات فراوان هنوز اشکالات فراوانی دیده می شود، برای نمونه مقاله


بنياد نهج البلاغه در ویکی نور را ببینید. خواهشمند است در ارتباط با انتشارات به پایگاه نور مگز ارجاع ندهید، از اطاله کلام بپرهیزید. مثلا در همین مقاله آوردن عبارت(نهج‎ البلاغه، سرچشمه‎ای است جوشان و مواج از معارف الهی که نه‎تنها راهبر و هادی‎ یک‎ نسل‎ و یا یک قرن است، بلکه راهبر تمامی نسل‎ها و همه قرون و اعصار است. این کتاب شریف‎، تجلی‎گاه دوستی، معرفت، عشق، منشور حکمرانی، ترازوی عدالت، سرچشمه شور و حماسه، معدن‎ حکمت و پرورش، محراب عبادت‎ و سمبل‎ و نمونه فصاحت و بلاغت است؛ لیکن با تمام این عظمت و بلندمرتبگی، سال‎ها و بلکه قرن‎های متمادی در جامعه مسلمانان ناشناخته بود و نیز کارهایی هم که روی این کتاب انجام شده است، هرچند‎ متعدد است، ولیکن پراکنده و غیر مکفی است. درحالی‎که برای درک درست و ترویج حقیقی آن می‎بایست کاری گروهی و انسجام یافته انجام شود...) جز پر کردن صفحه فایده ای ندارد. بسیار مطلوب است دوستان در مورد انتشاراتی ها نیم نگاهی به پایگاه ویکی شیعه بیندازند.

کد اتوماسیون :دوانی، محمد بن اسعد 11851 به نظرم اشتباه است . در نتیجه همه وابسته های آن که کلی وقت هم گرفت، باید غلط باشد. (البته این اشکال مربوط به آقای قربانی است.).کد صحیح باید 746 باشد. چون دیدم هیچ یک از کتابهای وابسته ربطی به این نویسنده ندارد.

با تشکر فراوان

با سلام ابن قدامه از نویسندگان معروف در نزد اهل سنت است ولی زندگی نامه او را نیاورده ایم. ابن قدامه، عبد الله بن احمد

سلام علیکم این تغییر مسیری که هم اکنون دادی و منهاج الصالحین (المحشی) را به منهاج الصالحين (حکیم) برگرداندی اشتباه است. زیرا ممنظور ما منهاج الصالحینی است که محسن حکیم نوشته . اما منهاج الصالحين (حکیم) با حاشیه محمدسعید حکیم است.