برکت، محمد

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
برکت، محمد
نام برکت، محمد
نام‎های دیگر
نام پدر
متولد 1344 ش
محل تولد
رحلت
اساتید
برخی آثار الدر المنضود فی معرفه صیغ النیات و الایقاعات و العقود

مسایل ابن طی

کد مؤلف AUTHORCODE9254AUTHORCODE

محمد بركت، در سال 1344 در كربلا متولد شد. وى، پس از اخذ ديپلم رياضى - فيزيك در خرداد سال 1362، در همان سال وارد حوزه علميه شده و در مدرسه علميه امام عصر(عج) مشغول به تحصيل شد. اين مدرسه، توسط مرحوم آیت‌الله حاج شيخ مجد‌الدين محلاتى در سال 1352ش، بنا شده بود. پس از گذراندن دوره سطح در نزد اساتيد حوزه علميه شيراز، حجج اسلام محمود مدرس تبريزى، سيد احمد آیت‌اللهى و حضرات آيات محمد على جعفرى، حسن پاك‌دل، ملك‌حسينى و حاج شيخ مجد‌الدين محلاتى، در سال 1371 به مدت هفت سال در درس خارج آیت‌الله مجد‌الدين محلاتى شركت نمود.

در سال تحصيلى 1367 - 1366 به قم رفته و در درس استاد اعتمادى و استاد سيد على محقق داماد شركت نمود و همان‌جا بود كه با راهنمايى‌هاى استاد علامه سيد محمدرضا جلالى حسينى، كار در حوزه ميراث مكتوب را آغاز نمود. از سال 1374 تا كنون در مدارس مختلف شيراز مشغول به تدريس دروس حوزوى از مقدمات تا كفايه مى‌باشد.

از سال 1365 مديريت كتاب‌خانه مدرسه امام عصر(عج) را بر عهده دارد. اين كتاب‌خانه اكنون با بيش از سى هزار جلد كتاب چاپى و چاپ سنگى كه عمده آنها از كتب مرجع در حوزه علوم دينى و معارف اسلامى است و هزار جلد نسخه خطى، يكى از كتاب‌خانه‌هاى معتبر جنوب كشور به شمار مى‌رود كه مورد استفاده طلاب و دانشجويان مى‌باشد. وى، از سال 1379 مديريت مدرسه علميه امام عصر(عج) را عهده‌دار مى‌باشند.

آثار

1. الاجتهاد و التقليد؛

2. الاربعين؛

3. الدر المنضود؛

4. فهرست نسخه‌هاى خطى بنياد فارس‌شناسى؛

5. فهرست نسخه‌هاى خطى شاه‌چراغ(ع)؛

6. فهرست نسخه‌هاى خطى مدرسه امام عصر(عج)؛

7. كتاب‌شناسى مكتب فلسفى شيراز؛

8. يادداشت‌هاى ملا صدرا.


وابسته‌ها