خزعلی، انسیه

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
خزعلی، انسیه
نام خزعلی، انسیه
نام‎های دیگر
نام پدر
متولد 1342 ش
محل تولد قم
رحلت
اساتید
برخی آثار تصوير عصر جاهلی در قرآن

وهابیت و بازنگری از درون

کد مؤلف AUTHORCODE11586AUTHORCODE

انسيه خزعلى در سال 1342ش در شهر مقدس قم به دنيا آمد. او فرزند آيت‌الله ابوالقاسم خزعلى است.

وى پس‌از اتمام دوره راهنمايى، همزمان با ادامه دروس جديد، در سال 1356ش وارد حوزه‌علميه خواهران گرديد.

وى پس از پايان سطح، تحصيلاتش در رشته زبان و ادبيات عرب را تا مقطع دكترى در دانشگاه تهران ادامه داد و در سال 1378ش از رساله دكترى خود دفاع كرد.

فعاليت‌هاى فرهنگى و اجتماعى وى، از همان دوران راهنمايى و دبيرستان، با تشكيل انجمن‌هاى مذهبى و انتشار نشريات منطقه‌اى شروع شد. مقاله وى در مراسم شهادت برادرش، در دوران انقلاب (ارديبهشت 57) به عنوان «پيام خواهر شهيد»، تكثير و در شهرهاى مختلف منتشر شد.

با پيروزى انقلاب‌اسلامى، از طريق همكارى با نهادهاى گوناگون، از جمله‌آموزش و پرورش، كانون پرورش فكرى كودكان و نوجوانان، سازمان تبليغات اسلامى، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامى، بعثه مقام معظم رهبرى در سازمان حج و دانشگاه‌ها، به فعاليت‌هاى مختلف فرهنگى و اجتماعى خود در مناطق مختلف كشور، از جمله كردستان، بندرعباس، شيراز ادامه داد.

ايشان عضو هيئت علمى دانشگاه، مترجم و پژوهشگرى است كه اثر پژوهشى عالمانه وى، با عنوان «امام حسين در شعر معاصر عربى» در جشنواره قلم زرين سال 1384ش انجمن قلم، به عنوان پژوهش برگزيده سال انتخاب شد.

او هم اكنون ضمن ادامه فعاليت‌هاى فرهنگى، همكارى با برخى مراكز علمى و پژوهشى، تألیف مقالات متعدد علمى، عضويت در هيئت علمى و تبليغى بعثه مقام معظم رهبرى در ايام حج، تدريس در دانشگاه و مديريت گروه زبان و ادبيات عرب دانشگاه الزهراء(س) را به عهده دارد و عنوان «دانشجوى نمونه كشورى» و «پژوهشگر نمونه» را نيز در كارنامه فعاليت‌هاى علمى خود دارد.

آثار

  1. وهابيت و بازنگرى از درون، (ترجمه).
  2. آرايه‌هاى ادبى در كلام زينب(ع).
  3. تصوير عصر جاهلى در قرآن.


وابسته‌ها

وهابیت و بازنگری از درون

تصوير عصر جاهلی در قرآن