داداش‌زاده، مصطفی

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
داداش‌زاده، مصطفی
نام داداش‌زاده، مصطفی
نام‎های دیگر
نام پدر
متولد 1354 ش
محل تولد بابل
رحلت
اساتید
برخی آثار روزه عاشورا سنتی نبوی یا بدعتی اموی
کد مؤلف AUTHORCODE8009AUTHORCODE

مصطفى داداش‌زاده در سال 1354ش در شهر بابل ديده به جهان گشود. در سال 71 وارد حوزه علميه شهرستان بابل (استان مازندران) گرديد. بعد از مدتى وارد حوزه علميه قم جهت ادامه تحصيل شده و در همين ميان به تدريس ادبيات عرب و منطق پرداخت.

در سال‌هاى 75- 76 به عنوان شاگرد ممتاز شناخته شد و مورد تقدير نماينده ولى فقيه قرار گرفت. در سال 78 رتبه سوم در پايه هشتم را كسب نمود و سرانجام در پايه دهم رتبه اول را به دست آورد و مورد تقدير قرار گرفت.

همزمان با ورود به درس خارج، به تدريس پرداخت و كتاب «بداية الحكمة»، «نهاية الحكمة» و رسائل را تدريس نمود و بعد از مدتى وارد مركز تخصصى تربيت مدرس شده و به ادامه تحصيل در گرايش فقه و اصول پرداخت. وى از آن مركز نيز رتبه اول را به دست آورد.

در ميان تحصيل در رشته فقه، اصول، فلسفه و تفسير، از آن‌جايى كه احساس نمود حملاتى بر عقايد شيعه مى‌شود و كتاب‌هاى فارسى كه به اين شبهات بپردازد، چندان نبود، دست به ترجمه برخى از كتب در دفاع از كيان تشيع زد كه مورد استقبال فراوان قرار گرفت و با تيراژ فراوان چاپ و منتشر گرديد كه دو عنوان از اين كتب، عبارتند از: رويكرد عقلانى بر باورهاى وهابيّت و سلفى‌گرى در گذر تاريخ بود.

وى در ادامه تحصيلات، هم اكنون در رشته علوم حديث با گرايش كلام و عقايد در دانشكده علوم حديث قم در كارشناسى ارشد مشغول به تحصيل مى‌باشد.

تأليفات

روز عاشورا، بدعت اموى يا سنت نبوى

رويكرد عقلانى بر باورهاى وهابيت (ترجمه)

سلفى‌گرى در گذر تاريخ (ترجمه)

منابع مقاله

پايگاه اطلاع‌رسانى انديشوران حوزه.


وابسته‌ها