صالحی اندیمشکی، محمد

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
صالحی اندیمشکی، محمد
نام صالحی اندیمشکی، محمد
نام‌های دیگر صالحی، محمد

اندیمشکی، محمد

نام پدر
متولد
محل تولد
رحلت
اساتید
برخی آثار القرآن و فضائل اهل البیت علیهم‌السلام

‏تفسیر القمی

‏التفسیر

کد مؤلف AUTHORCODE02842AUTHORCODE

القرآن و فضائل اهل‌البيت «عليه‌السّلام»، تألیف محمد صالحى انديمشكى مى‌باشد. ايشان به سال 1350 شمسى در شهرستان انديمشك از توابع استان خوزستان متولد شد.

تحصیلات

دوران تحصيلى ابتدائى و راهنمايى را در همان شهر گذراند، در سال دوم دبيرستان به سال 1369 شمسى وارد حوزۀ علميه گشت و مشغول تحصيل علوم حوزوى شد.

اساتید

تحصيلات خود را در محضر اساتيد جوان حوزه مانند استاد عليدوست، استاد حسينى قزوينى، استاد عباس ظهيرى و استاد جواد فاضل لنكرانى به پيش برد و در اين مدت از افاضات استاد علامه و محقق نامى آيت‌اللّه محمدباقرمحمودى بهرۀ فراوان كسب نمود، و از طريق تأليفات ايشان با مناقب اهل‌بيت «عليه‌السلام» و فضائل آن بزرگواران بيشتر آشنا گشته، انگيزۀ تحقيق در اين زمينه در وجود او ايجاد گشت، با مطالعۀ كتبى كه آيات قرآن را در فضيلت اهل‌بيت «عليه‌السّلام» جمع نموده‌اند، قصد جمع‌آورى آيات در يك مجموعه در ذهن او، جدى شد، با تشويق علامه محمودى مصمم گشت كه با حذف مكررات اين كتب، محتواى آنها را در يك مجموعه، گرد آورد به گونه‌اى كه مانند تفسير شبر، قارى بتواند روايات را مشاهده نموده، مطالعه كند، از همين جا به فكر تأليف كتاب «القرآن و فضائل اهل‌بيت «عليه‌السّلام» افتاد. تابستان 1382 شمسى آغاز فعاليت جدى ايشان در اين تأليف بود كه با صرف بيش از 2000 ساعت كار مداوم، توانست در تابستان 1383 شمسى آن را تكميل و به دست چاپ و نشر بدهد.

وابسته‌ها