فلویر، ارنست

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
فلویر، ارنست
نام فلویر، ارنست
نام‌های دیگر
نام پدر
متولد 1852 م
محل تولد
رحلت 1903 م
اساتید
برخی آثار رحلة الکابتن فلویر 1876عبر الساحل في نهایة عهد الحکم العثماني مع ملحق الأحداث التاریخة / نوع اثر: کتاب / نقش: خاطرات
کد مؤلف AUTHORCODE13267AUTHORCODE

كاپيتان ارنست فلوير، مكتشف، سياح، نویسنده انگليسى، در سال 1852م، در شهر لندن به دنيا آمد.

تحصیلات

از نحوه زندگى، تحصيلات، اساتيد و... وى، اطلاعى در دست نيست.

فعالیت‌ها

همين‌قدر مى‌دانيم كه وى، نخستين رئيس ايستگاه خط تلگراف شركت هند و اروپايى جاسك بوده است. بعد از طغيان و قيام هند در سال 58 - 1857م، دولت انگلستان نياز شديدى داشت كه بين هندوستان و لندن ارتباط مستقيمى برقرار گردد. در سال 1862م، دولت انگليس از طريق كراچى پاکستان خط تلگراف را تا چابهار ادامه داد و در سال 1848م، تا شهرستان جاسك گسترش يافت و از آن‌جا تا بوشهر، توسط كابل‌هايى كه در دريا كار گذاشته شده بود، دو كشور را به هم متصل مى‌نمود.

فلوير، از17 سالگى در شركت تلگراف هند مشغول به كار گرديد. بعد از سال‌ها خدمت در چنين ايستگاه‌هايى، در سال 1887م، از فرصت مرخصى طولانى خود استفاده نمود و در حالى كه بيمار بود، با مسئوليت و هزينه‌ى خود، تصميم گرفت كه مسير ناشناخته‌ى جاسك، بشكرد(مكران) ميناب را طى كند و از مسير کرمان، سفر خود را ادامه داده تا سرانجام بعد از رسيدن به بصره و بغداد، از مرز تركيه بگذرد و به سرزمين خود برسد.

آثار

كتاب «رحلة الكابتين فلوير 1876 عبر الساحل نهاية عهد الحكم العمانى مع ملحق الاحداث التاريخية»، شرح اين مسافرت مى‌باشد كه توسط بن دغار نوشته شده است.

«بلوچستان ناشناخته» عنوان كتابى بسيار باارزش است كه وى در سال 1882م، آن را در لندن به چاپ رسانده است.

وفات

وى، در سال 1903م، در قاهره، از دنيا رفته است.


وابسته‌ها