مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام، گروه پژوهش و پاسخ به شبهات

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام، گروه پژوهش و پاسخ به شبهات
نام مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام، گروه پژوهش و پاسخ به شبهات
نام‌های دیگر اداره پاسخ به سؤالات و شبهات
نام پدر
متولد
محل تولد
رحلت
اساتید
برخی آثار


کد مؤلف AUTHORCODE43003AUTHORCODE

اداره پاسخ به سؤالات و شبهات، وابسته به بخش پژوهش معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‎بیت(ع) است که به تمامی سؤالات وارده به زبان‎های مختلف پاسخ‎گویی می‎نماید.

معرفی

پرسش، یکی از مهم‎ترین انگیزه‎ها برای کسب دانش است. شک و شبهه نیز، هم فرصتی برای دانستن بیشتر و هم تهدیدی برای پایه‎های اعتقادی بشمار می‎رود. مجمع جهانی اهل‎بیت(ع)، با درک این حقایق و نیز با توجه به تبلیغات مسموم وهابیت، بخش پاسخ به سؤالات و شبهات را تأسیس کرده است. این اداره از بدو تأسیس تاکنون به صدها سؤال و شبهه که از طریق پست، ایمیل یا تماس تلفنی واصل شده، پاسخ داده است. این سؤالات که در موضوعات مختلف - از جمله عقاید، احکام، اخلاق و عرفان، قرآن، حدیث، تاریخ و ادعیه ـ مطرح گردیده‌اند، علاوه بر ارسال به سؤال‎کنندگان، در سایت پرسش و پاسخ مفتاح (وابسته به پورتال بزرگ اهل‎بیت(ع)) در دسترس همگان قرار دارد. سایت مفتاح با ارائه 70 هزار پاسخ به پرسش‎های مختلف به 5 زبان عربی، انگلیسی، فارسی، ترکی استانبولی و اردو، یکی از جامع‎ترین مراجع مجازی پاسخ به شبهات محسوب می‌شود[۱].

علاوه بر آثار متعددی که مجمع جهانی اهل‎بیت(ع) به زبان‎های مختلف منتشر می‎نماید و از این راه به معرفی قرآن و مکتب اهل‎بیت(ع) همت می‎گمارد، به‎طور جداگانه و خاص نیز اداره پاسخ به سؤالات و شبهات مجمع جهانی اهل‎بیت(ع)، به تمامی سؤالات وارده به زبان‎های مختلف پاسخ‎گویی می‎نماید. این اداره با کارشناسان خبره و مجرب در زمینه پاسخ‎گویی به سؤالات دینی و با استفاده از ظرفیت مترجمین همکار با مجمع، به سؤالات و شبهات مختلف رسیدگی و پاسخ‎گویی می‎نماید. این اداره متشکل از پنج گروه اصلی است که عبارتند از:

 1. عقاید و کلام؛
 2. قرآن و حدیث؛
 3. تاریخ، سیره، ادیان و مذاهب؛
 4. فقه، حقوق و فلسفه احکام؛
 5. تربیت، اخلاق و عرفان[۲].

تمامی افراد از سراسر دنیا می‎توانند پرسش‎های خود را به هر زبانی از طریق سایت پاسخ به سؤالات مجمع و یا ایمیل رسمی مجمع با این اداره در میان بگذارند و به همان زبان نیز پاسخ خود را دریافت نمایند[۳].

پانویس

 1. ر.ک: مجمع جهانی اهل‎بیت(ع)
 2. ر.ک: معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‎بیت(ع)
 3. ر.ک: همان

منابع مقاله

 1. پایگاه اطلاع‎رسانی «مجمع جهانی اهل‎بیت(ع)»، به آدرس اینترنتی:
  http://www.ahl-ul-bayt.org/fa/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D9%85%D8%B9
 2. پایگاه اطلاع‎رسانی «معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‎بیت(ع)»، به آدرس اینترنتی:

http://abwa-cd.com/fa/Ahlebeyt/View/12/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A4%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%B4%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%AA