محرمی، غلامحسن

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
محرمی، غلامحسن
نام محرمی، غلامحسن
نام های دیگر
نام پدر
متولد 1347ش
محل تولد تبريز
رحلت
اساتید آیت‌الله وجدانى فخر، استاد صالحى افغانى، آیت‌الله اشتهاردى
برخی آثار
کد مؤلف AUTHORCODE01614AUTHORCODE

غلامحسن محرمى در يكى از روستاهاى اطراف تبريز در سال 1347ش متولد شد.

کسب علم و دانش

وی از دوازده سالگى به شهر رشت مهاجرت كرده و بعد از دو سال به مراغه برگشته و سال 63 وارد حوزه و در حوزه مراغه و تبريز به تحصيل پرداخته و سال 65 وارد حوزه علميه قم شده و تا شش سال بعد از آن مشغول تحصيل سطح حوزه بود و بعد از آن تا 13 سال در درس خارج شركت كرد.

اساتید

اساتيد وى در دو سطح عبارتند از:آیت‌الله وجدانى فخر، استاد صالحى افغانى، آیت‌الله اشتهاردى، استاد طالقانى، آیت‌الله شيخ كريم ملائى تبريزى، آیت‌الله اعتمادى، استاد محقق داماد، آیت‌الله دوزدوزانى، استاد صلواتى، همچنين فلسفه را از محضر استاد غلامرضا فياضى، استاد مير سپاه و استاد غرويان استفاده كرد. عرفان نظرى را از محضر استاد عسکرى گيلانى بهره جسته است.

همچنين به مدت چهار سال روزهاى تعطيل از محضر علامه حسن‌زاده آملى، درس هيئت و نجوم فرا گرفته كه استاد اين درس‌ها را در دو جلد كتاب به نام دروس هيئت به نگارش در آورده است. همچنين دو سال شب‌هاى پنجشنبه از محضر آیت‌الله مكارم شيرازى اصول عقائد فرا گرفته و در درس خارج، نه سال از درس فقه آیت‌الله شيخ جواد تبريزى بره برده و نيز دو سال درس اصول ايشان و نيز سه سال درس خارج حضرت آيات سبحانى، وحيد خراسانى، هاشمى شاهرودى، محمدحسن احمدى فقيه و جناتى شركت داشته، و از دروس حوزه از صرف مير تا رسائل و مكاسب تدريس كرده كه بعضى را يك نوبت و بعضى را چند نوبت در مدرسه‌هاى شهابيه (مركز جهانى علوم اسلامى)، مدرسه شهيدين، مدرسه سفيران هدايت تدريس داشته و از سال 76 در دانشگاه‌هاى آزاد تهران پيام نور مراغه و علوم پزشکى تبريز تدريس داشته است.


وابسته‌ها

جلوه‌های اعجاز معصومین(ع)

تاریخ تشیع

تاریخ تشیع از پیدایش تا عصر غیبت کبری

تاریخ التشیع من نشویه حتی نهایه الغیبه الصغری

آذرخش کربلا

نگرشي تاریخی بر حيات امام زمان(عج)

نقش مسجد در جامعه اسلامی از آغاز تا عصر عباسيان

تاریخ تشیع از آغاز تا پایان غیبت صغری