موسوی، سید محمد

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
موسوی، سید محمد
نام موسوی، سید محمد
نام‌های دیگر
نام پدر
متولد
محل تولد
رحلت
اساتید
برخی آثار
کد مؤلف AUTHORCODE20742AUTHORCODE

سيد محمد موسوى باليگى، در سال 1348ش، در شهر مشهد مقدس ديده به جهان گشود. نامبرده دوران ابتدايى، راهنمايى و دبيرستان را در زادگاه خويش با موفقيت سپرى كرد و در پى علاقه وافر خويش به فراگيرى علوم دينى، در سال 1365 وارد حوزه علميه مشهد مقدس گرديد. از نخستين روزهاى ورود به حوزه علميه با تلاش و كوشش فراوان به تحصيل پرداخت و ضمن انس با آستان ملكوتى على بن موسى الرضا(ع)، نزد بزرگان آن ديار همچون: «آيت‌الله آشتيانى»، «آيت‌الله علم‌الهدى» و «مرحوم آيت‌الله فلسفى» تلمذ كرد.

ايشان ضمن پرداختن به وظيفه مهم دينى خويش، «تبليغ»، به تدريس فلسفه و عرفان (منظومه، اسفار و شرح فصوص قيصرى) در دانشگاه رضوى و فردوسى مشهد و دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد اسلامى واحد مشهد مشغول است و از سال 1385 مديريت گروه فلسفه و كلام اسلامى دانشگاه علوم اسلامى رضوى را عهده‌دار مى‌باشند.

ايشان در زندگى سراسر علمى خود داراى آثارى چند است كه كتاب‌هاى «آيين و انديشه» و تصحيح «أسرار الآيات» و... از جمله آثار ايشان است.

از ديگر آثار وى مى‌توان به «شرح حكمة الإشراق» و «تعليقات ملاصدرا به مقاله دوام فيض» اشاره كرد.

منابع مقاله

برگرفته از پايگاه انديشوران: http://smmbalighi.andishvaran.ir/fa/Profile.html و دانشگاه علوم رضوى: http://www.razavi.ac.ir/moosavi.aspx، در تاريخ 13 تيرماه 92.


وابسته‌ها