موسوی شاهرودی، محمد

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
موسوی شاهرودی، محمد
نام موسوی شاهرودی، محمد
نام های دیگر
نام پدر
متولد 1310 ش
محل تولد
رحلت
اساتید
برخی آثار
کد مؤلف AUTHORCODE2618AUTHORCODE

آیت‌الله حاج سيد محمد موسوى شاهرودى، فرزند آیت‌الله حاج آقا حسين موسوى شاهرودى، از علما و مدرسين برجسته مشهد مى‌باشند كه در سال 1310ش، در نجف اشرف متولد شدند.

پدر ايشان سال‌ها در نجف اشرف و مشهد مقدس به تدريس در حوزه علميه اشتغال داشت.

وى، در سال 1316ش، به ايران عزيمت و در روستای «ابرسيج» از توابع شاهرود اقامت نمودند و در سال 1319ش، وارد حوزه علميه شاهرود شدند، سپس در سال 1331ش، جهت امر ازدواج و حضور در حوزه علميه، به مشهد عزيمت مى‌كنند و بعد به مدت 12 سال به نجف برمى‌گردند.

ايشان، ادبيات، لمعه و معالم را نزد آيات عظام نجفى، مقيدى و رئيسى و رسائل و مكاسب را نزد آيات عظام شهيد اسد الله مدنى و دماوندى فرامى‌گيرند، سپس در درس كفايه مرحوم آیت‌الله محمد على سرابى شركت مى‌كنند.

ايشان، در نجف اشرف در درس خارج فقه مرحوم آیت‌الله سيد محمود شاهرودى و مرحوم آیت‌الله سيد محسن حكيم و درس خارج اصول مرحوم آیت‌الله ميرزا باقر زنجانى شركت مى‌نمايند.

ايشان، در نجف اشرف، ادبيات، منطق، معالم و لمعه و در حوزه علميه مشهد، دروس رسائل، مكاسب، كفايه، درس خارج فقه، اصول و تفسير را تدريس مى‌كنند كه تدريس خارج ايشان هم‌اكنون نيز ادامه دارد.

ايشان، هم‌چنين در كنار تدريس، به امام جماعت مسجد حوض لقمان مشهد و تأليف نيز اشتغال داشتند و تقريرات درس مرحوم آیت‌الله ميرزا باقر زنجانى، از آثار ايشان مى‌باشد.


وابسته‌ها

تحریر الأصول (زنجانی، باقر)