میرباقری، ابراهیم

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
میر باقری، ابراهیم
نام میر باقری، ابراهیم
نام های دیگر
نام پدر
متولد
محل تولد
رحلت 0 ق
اساتید
برخی آثار
کد مؤلف AUTHORCODE909AUTHORCODE

سيد ابراهيم ميرباقرى فرزند مرحوم حاج سيد حسن (خياط) شاهرودى برادرزاده حاج سيد على ميرباقرى، واعظ معروف تهران، از فضلاء، نويسندگان، خطباء و اساتيد معاصر دانشگاه است.

ايشان در سال 1326ش در شاهرود در يك خانواده با ديانت و تقوا متولد شد و پرورش يافت. وى دروس ابتدائى را در زادگاه خود خوانده و پس از آن در خدمت والد ماجدش در سال 1327ش به قم مهاجرت نموده و دوران دبيرستان را در مدرسه حكيم نظامى (كه امروز به نام دبيرستان امام صادق(ع) است) گذرانيد.

در سال 1336ش وارد حوزه علميه و به تحصيل علوم عربى، ادبى، منطق، فقه و اصول پرداخته و دروس ياد شده را از محضر آياتى چون آقاى سلطانى بروجردى، مشكينى و مرحوم آيت‌اللَّه مجاهدى فراگرفته و بعد در درس خارج آيت‌اللَّه گلپايگانى و محقق داماد شركت و استفاده نموده و علوم عقلى و فلسفى را از محضر آيت‌اللَّه طباطبائى قاضى آموخته و در سال 1347ش به تهران عزيمت نمود و دوره الهيات را در دانشگاه به پايان رسانيد و به دريافت مدرك دكترا در رشته الهيات نائل شد. وى در حال حاضر، به تدريس در آنجا و نيز تبليغ و ترويج از طريق منبر و خطابه‌خوانى اشتغال دارد.

ايشان داراى آثار گرانقدرى مى‌باشد كه مى‌توان به ترجمه كتاب شريف مكارم الاخلاق، ترجمه تفسير مجمع البيان و ترجمه احتجاج طبرسى اشاره كرد.


وابسته‌ها

ترجمه شریف کتاب مکارم الأخلاق

ترجمه تفسير مجمع البيان