ادعيه به خط آيت‌الله ايروانی

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور

(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | تجدیدنظر مورد تأیید واقع شد. (تفاوت) | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به: ناوبری، جستجو
ادعيه به خط آيت‌الله ايروانی
NUR55946J1.jpg
پدیدآوران ایروانی، یوسف (نویسنده)
چاپ 1
تعداد جلد 1
نورلایب مشاهده
کتابخوان مشاهده


‎ادعيه به خط آيت‌الله ايروانی دعایی کوتاه از آیت‌الله شیخ یوسف ایروانی با مضامین گوناگون است.

این دعای چهار صفحه‌ای با طلب غفران الهی آغاز می‌شود: «اللَّهُمَّ اغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا...».

عبارت بعدی این دعا در مورد خواستن ثبات در دین و استمرار آن از خداوند، اطاعت از رسول خدا و اولیائش و همراهی با ایشان در زندگی دنیایی و هنگام مرگ و زندگی پس از مرگ است: «أللّهُمَّ اَحْيِنا حَياتَ مُحَمَّدٍ و ذُرِّیَّتِه وَ أمِتْنا مَماتَهم و...».

آیت‌الله ایروانی در صفحه بعد، توفیق در ادای طاعات الهی مانند نماز، زکات، صدقات، حج و زیارت قبور معصومین(ع) و زیارت امام حسین(ع) در دنیا و طلب شفاعت ایشان در آخرت را از خداوند خواستار است: «تَرْزُقَنِي حِجَّ بَيْتِكَ الْحَرَامِ وَ زِيَارَةَ قَبْرِ نَبِيِّكَ وَ قُبُورِ الْأَئِمَّةِ عَلَيْهِمُ السَّلاَمُ‎...».

ایشان آن چیزی که در صفحه سوم از خداوند طلب می‌کند آسان شدن سکرات مرگ و پس از مرگ (در برزخ)، رسیدن به بهشت برین، کسب عقل کامل، رحمت کامل الهی و... است: «تهَوِّنُ عَلَينا سَكَراتِ الْمَوْتِ و أمِتْنا مَسْرُورِینَ...».

در صفحه آخر از این دعا، آیت‌الله ایروانی خواستار عافیت و مصون بودن از آفات و امراض و بلایای دنیایی است و در بخشی دیگر غفران برای خود، والدینش و جمیع مؤمنین و مؤمنات را خواهان است: «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا الْعَافِيَةِ و تَصُوْننا مِنَ الآفَاتِ و الأُمْراضِ الشَّدِیدَة...».


منابع مقاله

متن دعا.

وابسته‌ها