باز کردن منو اصلی

ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور β

برجی، یعقوب‌علی


برجی، یعقوبعلی
نام برجی، یعقوبعلی
نام‎های دیگر
نام پدر
متولد 1337 ش
محل تولد
رحلت 0 ق
اساتید
برخی آثار
کد مؤلف AUTHORCODE04364AUTHORCODE

يعقوب على برجى در سال 1352ش وارد حوزه علميه فضل ابن شاذان نيشابور شد و ادبيات عرب، معانى بيان، منطق، لمعتين و اصول فقه را در آن حوزه فرا گرفت.

وى در سال 1358ش به حوزه علميه مشهد هجرت نموده و كتاب‌هاى «الرسائل» شيخ انصارى و كتاب «المكاسب» و نيز «كفايتين» را از محضر اساتيد معروف آن ديار فرا گرفت و در سال 1361ش به منظور ادامه تحصيل در حوزه علميه قم، راهى آن شهر شد. وى در سال 1362ش به آموختن دروس خارج مشغول شد و از محضر حضرات آيات شيخ جواد تبريزى و وحيد استفاده برد. وى تا سال 1375ش به مدت 13 سال از محضر درس خارج اين دو بزرگوار بهره برد و در كنار فقه اصول، به معقول، فلسفه و كلام نيز پرداخت.

«نهاية الحكمه» را از محضر استاد مصباح يزدى، «منظومه» مرحوم ملا هادى سبزوارى را از محضر استاد انصارى شيرازى، «الاشارات و التنبيهات» را از محضر استاد علامه حسن زاده آملى و «كشف المراد» را از محضر استاد دكتر بهشتى استفاده نمود. در سال 1372ش با دفاع از پايان‌نامه خود با نام «بدعت و ديدگاهاى مختلف درباره آن» موفق به اخذ كارشناسى ارشد شد.

وى در سال 1380 نيز موفق به اخذ مدرك دكترا شد كه در اين امر نيز از محضر اساتيد نام‌آورى همچون حضرت آيت‌الله مهدوى كنى، آيت‌الله باقرى كنى، حجج اسلام سيد حسن مصطفوى، سيد حسین مصطفوى و... بهره برد.

آثار

ولايت فقيه در انديشه فقيهان؛

ترور و دفاع مشهور.


وابسته‌ها