رکنی یزدی، محمدمهدی: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور
پرش به: ناوبری، جستجو
جز (جایگزینی متن - '== وابسته‌ها ==' به '==وابسته‌ها==')
(برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه، ویرایش با مرورگر تلفن همراه)
جز (جایگزینی متن - 'ذبيح الله' به 'ذبيح‌الله')
سطر ۳۱: سطر ۳۱:
 
</div>
 
</div>
  
'''محمد مهدی رکنی یزدی''' محقق و پژوهشگر معاصر در سال 1309 هجرى شمسى در مشهد مقدس متولد شد. تحصيلات ابتدايى را در همانجا به پايان رسانيد.در سال 1330 وارد دانشگاه شد و در دانشكدۀ ادبيات و علوم انسانى دانشگاه تهران در رشتۀ زبان و ادبيات فارسى مشغول به تحصيل شد و پس از گذراندن دورۀ ليسانس، در سال 1335 موفق به اخذ مدرك فوق ليسانس شد و در ادامه تحصيلات خود، مقطع دكترى را نيز به پايان رسانيد وى در اين مدت از محضر اساتيدى همچون دكتر محمد معين، دكتر [[صفا، ذبیح‎ الله|ذبيح الله صفا]]، [[فروزانفر، بدیع‌الزمان|بديع‌الزمان فروزان‌فر]]، جلال‌الدين همايى، استفاده نموده است. وى پس از پايان تحصيلات، مشغول به تدريس در دانشگاه‌ها شد و هم زمان تأليفات مختلفى را به چاپ رسانيده كه برخى از آنها عبارتند از:در صحنۀ غدير، نشانى از امام غايب.
+
'''محمد مهدی رکنی یزدی''' محقق و پژوهشگر معاصر در سال 1309 هجرى شمسى در مشهد مقدس متولد شد. تحصيلات ابتدايى را در همانجا به پايان رسانيد.در سال 1330 وارد دانشگاه شد و در دانشكدۀ ادبيات و علوم انسانى دانشگاه تهران در رشتۀ زبان و ادبيات فارسى مشغول به تحصيل شد و پس از گذراندن دورۀ ليسانس، در سال 1335 موفق به اخذ مدرك فوق ليسانس شد و در ادامه تحصيلات خود، مقطع دكترى را نيز به پايان رسانيد وى در اين مدت از محضر اساتيدى همچون دكتر محمد معين، دكتر [[صفا، ذبیح‎ الله|ذبيح‌الله صفا]]، [[فروزانفر، بدیع‌الزمان|بديع‌الزمان فروزان‌فر]]، جلال‌الدين همايى، استفاده نموده است. وى پس از پايان تحصيلات، مشغول به تدريس در دانشگاه‌ها شد و هم زمان تأليفات مختلفى را به چاپ رسانيده كه برخى از آنها عبارتند از:در صحنۀ غدير، نشانى از امام غايب.
 
از آثار ارزشمند او كتاب آشنايى با علوم قرآنى است كه جهت تدريس در دانشگاه‌ها تهيه شده است.
 
از آثار ارزشمند او كتاب آشنايى با علوم قرآنى است كه جهت تدريس در دانشگاه‌ها تهيه شده است.
  

نسخهٔ ‏۲۳ تیر ۱۳۹۸، ساعت ۱۲:۲۱

رکنی یزدی، محمد مهدی
نام رکنی یزدی، محمد مهدی
نام‎های دیگر
نام پدر
متولد 1309 ش
محل تولد مشهد مقدس
رحلت
اساتید
برخی آثار آشنایی با علوم قرآنی
کد مؤلف AUTHORCODE01114AUTHORCODE

محمد مهدی رکنی یزدی محقق و پژوهشگر معاصر در سال 1309 هجرى شمسى در مشهد مقدس متولد شد. تحصيلات ابتدايى را در همانجا به پايان رسانيد.در سال 1330 وارد دانشگاه شد و در دانشكدۀ ادبيات و علوم انسانى دانشگاه تهران در رشتۀ زبان و ادبيات فارسى مشغول به تحصيل شد و پس از گذراندن دورۀ ليسانس، در سال 1335 موفق به اخذ مدرك فوق ليسانس شد و در ادامه تحصيلات خود، مقطع دكترى را نيز به پايان رسانيد وى در اين مدت از محضر اساتيدى همچون دكتر محمد معين، دكتر ذبيح‌الله صفا، بديع‌الزمان فروزان‌فر، جلال‌الدين همايى، استفاده نموده است. وى پس از پايان تحصيلات، مشغول به تدريس در دانشگاه‌ها شد و هم زمان تأليفات مختلفى را به چاپ رسانيده كه برخى از آنها عبارتند از:در صحنۀ غدير، نشانى از امام غايب. از آثار ارزشمند او كتاب آشنايى با علوم قرآنى است كه جهت تدريس در دانشگاه‌ها تهيه شده است.

وابسته‌ها