ویکی‌نور:قوانین و مقررات

از ویکی‌نور - دانشنامه تخصصی نور

(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | تجدیدنظر مورد تأیید واقع شد. (تفاوت) | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به: ناوبری، جستجو

کاربر گرامی

لطفاً شرایط و ضوابط زیر را به‌دقت مطالعه نمایید. ادامه استفاده شما از پایگاه ویکی‌نور به معنای مطالعه و پذیرش تمام این شرایط و ضوابط است. درصورتی‌که این شرایط را نمی‌پذیرید، استفاده از این پایگاه برای شما مجاز نیست. در این ضوابط مراد از پایگاه، ویکی‌نور می‌باشد.

 1. قوانین حاکم بر پایگاه :
  این پایگاه بر اساس قوانین جاری نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی و راه‌اندازی شده است و قوانین مالکیت معنوی و علا‌‌‌‌‌‌‌ئم تجاری جمهوری اسلامی ایران از آن حمایت می‌کنند.
 2. محدوده شرایط:
  این ضوابط و شرایط، ناظر به استفاده از پایگاه و ساختار فنی پایگاه و هر داده‌ای که روی آن بارگذاری شده و یا به‌واسطه این پایگاه در دسترس قرار گرفته است، می‌باشد.
 3. اجازه به شما:
  مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) به‌عنوان مالک پایگاه، بدین‌وسیله به شما یک اجازه غیر اختصاصی می‌دهد تا از پایگاه برای مقاصد علمی، شخصی و غیر‌ تجاری استفاده کنید.
  درصورتی‌که برای انجام پژوهش، نگارش مقاله، کتاب یا پایان‌نامه یا ارزیابی مقالات برای انتشار در نشریه خود از این پایگاه و خدمات یا ابزارهای آن استفاده کرده‌اید، نام پایگاه را در قسمت «قدردانی و تشکر» آن پژوهشنامه، مقاله، کتاب، پایان‌نامه یا نشریه یا در قسمت «روش پژوهش» آن ذکر نمایید. عبارت پیشنهادی ما این است:
  در نگارش، تألیف و انتشار این کتاب، مقاله، پایان‌نامه، نشریه، مجله و پژوهشنامه از پایگاه ویکی‌نور (دانشنامه تخصصی کتاب‌شناسی و زندگی‌نامه) به آدرس wikinoor.ir استفاده شده است.
 4. محدودیت‌های استفاده:
  • هر کاربر می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشد و باید از ایجاد حساب‌های تکراری و جعلی خودداری نماید؛ در صورت احراز خلاف این موضوع، پایگاه می‌تواند برای همیشه یا مدتی محدود، حساب کاربری را مسدود نماید.
  • استفاده از پایگاه برای هرگونه هدف غیر قانونی یا خلاف شرایط و ضوابطِ اعلام‌شده، ممنوع است و پایگاه مسئولیت این قبیل بهره‌برداری‌ها را جزو مسئولیت فردی کاربران می‌داند.
  • محتوای پایگاه را نمی‌توان بدون اجازه و تأیید کتبی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی به‌صورت کامل، ناقص، بر‌خط [۱] یا برون‌خط [۲] منتشر، ترجمه یا ویرایش کرد.
  • اقدام برای رخنه در پایگاه، مهندسی معکوس، پیاده‌سازی، سرهم‌بندی یا پردازش هرگونه نرم‌افزار یا فناوری از این پایگاه و زیرمجموعه‌های آن، ممنوع می‌باشد و مشمول پیگرد قانونی است.
 5. مسئولیت‌های کاربران مجاز در قبال مجوز استفاده:
  • کاربران موظف به حفاظت از نام کاربری و رمز عبور خود هستند.
  • هرگونه نقض قانون کپی‌رایت و قوانین پایگاه باعث لغو اشتراک خواهد شد.
  • ثبت هرگونه نظر خلاف شرع و قوانین جمهوری اسلامی تخلف محسوب شده و پایگاه می‌تواند اقدام به حذف یا ویرایش آن نماید.
 6. حریم خصوصی:
  پایگاه خود را متعهد به رعایت محرمانگی اطلاعات شخصی و حریم خصوصی شما می‌داند و تمام تلاش خود را برای تحقق این موضوع به کار می‌بندد. مشخصات دسترسی و کاربری ثبت‌شده شما در این پایگاه در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت.
 7. تخلف از شرایط و ضوابط:
  زیر پا گذاشتن هریک از این شرایط و ضوابط به‌منزله پایان اجازه استفاده شما از این پایگاه است و شما مسئول جبران خسارات وارده به پایگاه یا هر شخص حقیقی و حقوقی احتمالی دیگر خواهید بود.
 8. بازبینی شرایط:
  گفتنی است که امکان دارد این شرایط و ضوابط، بازبینی و در آنها تجدیدنظر شود و در دسترس قرار گیرد. اطلاع از این شرایط و ضوابط جزو تعهدات کاربری شماست.

پانویس

 1. Online
 2. Offline